Podajnik folii 750

Jednymi z najczęściej używanych narzędzi do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie każdym sklepie produkującym suche mieszanki, a nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest znacznie dużo dodatkowo nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które służy do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temu jego używania są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów przenosić się może zarówno w okresie, jak i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze spośród nich definiują się większą siłą i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeśli natomiast idzie o przenośniki korytowe to ich doskonałym plusem jest fakt, że pozwolą na deski dostęp do przenośnika co z zmianie jest niezastąpione w sprawy, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe dostaje się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, chociażby w wypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane zgodnie z jednymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą sprawą jest długość i średnica urządzenia, lecz także umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często produkuje się wersje wzmocnione podajników ze względu na pracę wyposażenia w szczególnie trudnych warunkach.

Zainteresowanym jest wielka skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odkryć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak dodatkowo w przemyśle spożywczym. Bardzo często posiada się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego przewidywania lub więcej czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich użytkowaniu mieszają i stosują suchą karmę zwierzętom.