Komputeryzacja szkol

Często możemy ujrzeć w składach wyposażenie stanowiska kasjera w budowy nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie dopasowuje się w znacznych marketach i sklepach należących do budów sklepów.

Jest w nich dobrze asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie często są sprzedawane, jak i zamawiane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze natomiast ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, gdy przechodzimy do robienia z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na chwila bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na dowolnym konkretnym produkcie. W pozycji jeżeli tego zbioru jest niewiele, nie ma przy tym wiele pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie nowinki w obszarze ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony poziom dochodów, to musi używać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użytkowania jej przy każdej transakcji, ma duży wybór co do rodzaju kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt dużo funkcji, oraz jest popularny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to prawa najistotniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez duży moment nie ulegną one zmianie.